Κατερίνα Τσάβαλου: Η πρώτη άτυχη εγκυμοσύνη, η σεξουαλική παρενόχληση και το εργασιακό μπούλινγκ

02:51 - 04/02/2021

Την Κατερίνα Τσάβαλου φιλοξένησε στα “Μεσάνυχτα” η Ελεονώρα Μελέτη το βράδυ της Τετάρτης. Η γνωστή ηθοποιός To άρθρο Κατερίνα Τσάβαλου: Η πρώτη άτυχη εγκυμοσύνη, η σεξουαλική παρενόχληση και το εργασιακό μπούλινγκ δημοσιεύτηκε στο TLIFE .

Διαβάστε Περισσότερα στο tlife.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κατερίνα Τσάβαλου: Η άτυχη εγκυμοσύνη, το εργασιακό μπούλινγκ και η σεξουαλική παρενόχληση

«Να παίζεις και την ώρα της παράστασης να κάνει ήχους, να λέει ότι βαριέται. Πάθαινα κρίσεις πανικού πάνω στη σκηνή» αποκάλυψε για τις δύσκολες ώρες που πέρασε σε θεατρική παράσταση 

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Κατερίνα Τσάβαλου: Το εργασιακό μπούλινγκ και η σεξουαλική παρενόχληση

«Να παίζεις και την ώρα της παράστασης να κάνει ήχους, να λέει ότι βαριέται. Πάθαινα κρίσεις πανικού πάνω στη σκηνή» αποκάλυψε για τις δύσκολες ώρες που πέρασε σε θεατρική παράσταση 

Διαβάστε το στο Gazzetta

Κατερίνα Τσάβαλου: Έχω υποστεί σεξουαλική παρενόχληση - Πάθαινα κρίσεις πανικού πάνω στη σκηνή

«Έχω υποστεί σεξουαλική παρενόχληση και στο ξεκίνημα και πιο μετά» δηλώνει η Κατερίνα Τσάβαλου.

Διαβάστε το στο NewsBomb

Κατερίνα Τσάβαλου : Έχω υποστεί σεξουαλική παρενόχληση – «Πάθαινα κρίσεις πανικού»

Η Κατερίνα Τσάβαλου μίλησε για τη δυσάρεστη εμπειρία στο θέατρο με άνθρωπο που της έκανε δύσκολη τη ζωή στη σκηνή

Διαβάστε το στο tovima

Έρευνα: Ένας στου δύο Έλληνες έχει υποστεί σεξουαλική παρενόχληση στην εργασία του

Περισσότεροι από τους μισούς εργαζόμενους που συμμετείχαν σε έρευνα, έχουν βιώσει σεξουαλική παρενόχληση κατά τη διάρκεια της επαγγελματικής τους ζωής, ωστόσο σχεδόν το 40% αυτών δεν γνωρίζει τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσει το θύμα για να προστατευτεί. Πρόκειται για έρευνα που διεξήγε στην Ελλάδα το Κέντρο Κοινωνικής Δράσης και Καινοτομίας- ΚΜΟΠ και την οποία παρουσιάζει το ΑΠΕ-ΜΠΕ. Η έρευνα, που πραγματοποιήθηκε την περίοδο Ιουνίου- Σεπτεμβρίου 2020, […]

Διαβάστε το στο mikrometoxos.gr

Κανόνας κι όχι εξαίρεση η σεξουαλική παρενόχληση στην εργασία – Έρευνα που απογοητεύει

1 στους 2 Έλληνες έχει υπάρξει θύμα

Διαβάστε το στο mononews.gr

Κατερίνα Τσάβαλου – Έχω δεχθεί σ3ξουαλική παρενόχληση. Πάθαινα κρίσεις πανικού

Η Κατερίνα Τσάβαλου αποκάλυψε ότι έχει υποστεί σεξουαλική παρενόχληση στο ξεκίνημα της καριέρας της κι εκφοβισμό, εξαιτίας του οποίου πάθαινε κρίσεις πανικού.               «Έχω έρθει αντιμέτωπη με σεξουαλική παρενόχληση, όπως και πολλοί. Στα ξεκινήματά μου αλλά και πιο μετά και το θεωρώ αδιανόητο ένας άνθρωπος να χρησιμοποιεί την ιδιότητά του για αυτό. Τον ξέρετε και το χειρότερο είναι ότι ήμουν σε μία παράσταση, όπου έπαιζα με κρίσεις πανικού όχι από σεξουαλική παρενόχληση αλλά από πολύ κακή συμπεριφορά πάνω στη σκηνή, κάτω από τη σκηνή. Ήταν ο επικεφαλής κι έκανε διάφορους ήχους. Κι εκτός σκηνής γίνονταν πολύ άσχημα πράγματα. Έμεινα μέχρι το τέλος της παράστασης σαν επαγγελματίας αλλά πάθαιν

Διαβάστε το στο spoilers

Κατερίνα Τσάβαλου: Έχω υποστεί σεξουαλική παρενόχληση – πάθαινα κρίσεις πανικού στη σκηνή

Η Κατερίνα Τσάβαλου μίλησε στην Ελεονώρα Μελέτη στην εκπομπή της «Μεσάνυχτα» για την σεξουαλική παρενόχληση και τον εργασιακό εκφοβισμό που έζησε στο ξεκίνημα της καριέρας της.Η Κατερίνα Τσάβαλου βρέθηκε προσκεκλημένη της Ελεονώρας Μελέτη στην εκπομπή της «Μεσάνυχτα» για μια εξομολόγηση εκ βαθέων. Φυσικά, από την κουβέντα δεν θα μπορούσε να λείψει το θέμα των ημερών, η σεξουαλική παρενόχληση αλλά και οι άλλες μορφές «βίας» στον χώρο του θεάματος. . «Έχω έρθει αντιμέτωπη με σεξουαλική παρενόχληση, όπως και πολλοί» παραδέχτηκε η ηθοποιός. «Στα ξεκινήματά μου αλλά και πιο μετά και το θεωρώ αδιανόητο ένας άνθρωπος να χρησιμοποιεί την ιδιότητά του για αυτό». Και συνέχισε «Όμως το χειρότερο είναι ό

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tlife.gr

Μαρίνα Σάττι – Eurovision 2024: Έτσι θα τραγουδήσει τις ψηλές νότες στο «Ζάρι» – Η απάντησή της

Rihanna: Με πολύ ζωηρό ξανθό χρώμα στα μαλλιά και το ωραιότερο Pamela’s updo

Πέτρος Τατσόπουλος – Ανδρέας Καραγιάννης: Άγριο ξέσπασμα στην εκπομπή της Καινούργιου – «Με διακόπτει, σκ@σε»

Αλέξης Κούγιας: Η πρώτη αντίδραση μετά την καταδικαστική απόφαση για τη Ρούλα Πισπιρίγκου – «Τεράστιο δικαστικό σκάνδαλο»

Χρήστος Χατζηπαναγιώτης: Οι πρώτες δηλώσεις μετά την περιπέτεια της υγείας του – «Πλέον βλέπω τη ζωή με άλλα μάτια»

Η Μαρία Αντωνά για τον γάμο της με τον Άρη Σοϊλέδη: «Τον συζητάμε, δε λέω ημερομηνία γιατί θα γίνω γραφική»