Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: “Έχω βιώσει ρατσισμό, σεξισμό και ταξική περιθωριοποίηση”

19:34 - 29/05/2021

Η Αλεξάνδρα Πασχαλίδου βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή της ΕΡΤ “Μαμά – Δες” και μίλησε στην Ζωή To άρθρο Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: “Έχω βιώσει ρατσισμό, σεξισμό και ταξική περιθωριοποίηση” δημοσιεύτηκε στο TLIFE .

Διαβάστε Περισσότερα στο tlife.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: «Έχω βιώσει ρατσισμό, σεξισμό και περιθωριοποίηση»

Η Αλεξάνδρα Πασχαλίδου αναφέρεται στα παιδικά της χρόνια στην Σουηδία που δεν ήταν εύκολα. Η δημοσιογράφος και παρουσιάστρια Αλεξάνδρα Πασχαλίδου βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή της ΕΡΤ “Μαμά – Δες” και μίλησε στην Ζωή Κρονάκη για τα δύσκολα παιδικά χρόνια που πέρασε στην Σουηδία. «Έχω βιώσει ρατσισμό, σεξισμό και κάτι σαν ταξική περιθωριοποίηση. Με πάρα πολλούς ... Περισσότερα To άρθρο Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: «Έχω βιώσει ρατσισμό, σεξισμό και περιθωριοποίηση» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: Έζησα ρατσισμό επειδή είμαι Ελληνίδα

Η Αλεξάνδρα Πασχαλίδου μίλησε στην εκπομπή της ΕΡΤ 1 Μαμά-δες για τις δυσκολίες που έζησε ως παιδί στη Σουηδία αλλά και για την σχέση της με την έφηβη πια κόρη της. «Έχω βιώσει ρατσισμό, σεξισμό όπως πολλές γυναίκες και κάτι σαν ταξική περιθωριοποίηση γιατί έμενα στο πιο γνωστό γκέτο της Σουηδίας, όπου ζουν μετανάστες και […]

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: «Έζησα ρατσισμό επειδή είμαι Ελληνίδα»

Η Αλεξάνδρα Πασχαλίδου μίλησε στην εκπομπή της ΕΡΤ 1 Μαμά-δες για τις δυσκολίες που έζησε ως παιδί στη Σουηδία αλλά […] The post Αλεξάνδρα Πασχαλίδου: «Έζησα ρατσισμό επειδή είμαι Ελληνίδα» appeared first on Zappit.

Διαβάστε το στο zappit.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tlife.gr

Ελένη Φουρέιρα: Με τον Αλμπέρτο Μποτία στην απονομή του diamond album της – Το ευχαριστώ στη μητέρα της Φωτογραφίες TLIFE

Ευρυδίκη Βαλαβάνη στον Αρναούτογλου: «Δεν θέλω να κάνω τα ίδια “λάθη”, γι’ αυτό δεν μιλάω για τη νέα μου σχέση»

Survivor: Ο Θοδωρής Τουρκογεώργος είναι ο τέταρτος υποψήφιος προς αποχώρηση

Γιάννης Καλλιάνος: Η Ματίνα Παγώνη απαντά για την περιπέτεια του πατέρα του στο νοσοκομείο

Ποσειδώνας Γιαννόπουλος: «Μου έβριζαν τη μάνα χωρίς να ξέρουν ότι την είχα αποχαιρετήσει πριν έναν χρόνο»

Αλέξης Κούγιας για Εύη Βατίδου: «Έδωσε το 25% σε πέντε δικηγόρους για να πάρουν την περιουσία των παιδιών μας»