Κ.Μπογδάνος: «Ο αντικομμουνισμός είναι συνεκτική αρχή του φιλελευθερισμού»

21:42 - 06/10/2021

Ο Κωνσταντίνος Μπογδάνος παραχώρησε συνέντευξη λίγες ώρες μετά τη διαγραφή του από τη ΝΔ και τόνισε ότι δεν λειτουργεί ως «λαγός» για να προσελκύσει συγκεκριμένα κοινά στο κυβερνών κόμμα. «Ο αντικομμουνισμός είναι απαραίτητη συνεκτική αρχή του φιλελευθερισμού» καθώς «η φιλελεύθερη δημοκρατία αφήνει έξω κάθε ολοκληρωτισμό» επέμεινε επαναλαμβάνοντας τη «θεωρία των δύο άκρων». «Έχω το μειονέκτημα να λέω δημόσια αυτά που συμπολίτες μου, οι ψηφοφόροι μου και οι κανονικοί άνθρωποι λένε στα καφενεία», δήλωσε. Ο ίδιος αρνήθηκε πως πυροδότησε ρήξη με την αντιπολίτευση σε μια στιγμή που η κυβέρνηση επεδίωκε την συναίνεση για την ψήφιση της ελληνογαλλικής συμφωνίας, ισχυριζόμενος πως ο τρόπος που απευθύνθη

Διαβάστε Περισσότερα στο pronews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ pronews.gr

Οι μουλάδες της Τεχεράνης «φλερτάρουν» με τον Μπάιντεν κατά της Ρωσίας! - Δεν δέχονται ρωσικό αίτημα για εγγυήσεις

Οι 5+1 τρόποι για να μη μαυρίζουν οι μπανάνες

Με αυτόν τον τρόπο θα διατηρήσετε τη φέτα για μήνες

Το καθεστώς του Κιέβου επιβεβαίωσε το θάνατο μέλους της διαπραγματευτικής του ομάδας: Αρνείται ότι τον εκτέλεσε

Πρόεδρος των Ελλήνων της Ουκρανίας: «Ο Πούτιν διαπράττει γενοκτονία κατά Ουκρανών και Ελλήνων»

Κορωπί: Άνοιξε νέος κύκλος ερευνών & καταθέσεων για την εξαφάνιση της Άρτεμις