Έλλη Κοκκίνου: Ο πατέρας μου έδωσε στον παπά μια κάσα ουίσκι και 5000 δραχμές για να με βαφτίσει «Έλλη»

04:40 - 15/06/2022

O Γρηγόρης Αρναούτογλου υποδέχτηκε στο «The 2Night Show» της Τρίτης (14/6) την Έλλη Κοκκίνου. H λαμπερή τραγουδίστρια εξήγησε από πού προέρχεται το όνομά της και με ποιο τρόπο κατάφερε ο πατέρας της να πείσει τον ιερέα να τη βαφτίσει. Το επίθετό της όπως είπε προήλθε από πρόγονό της ψαρά στα Ψαρά που ήταν κοκκινοτρίχης και το παρατσούκλι του ήταν «κόκκινος». Έτσι έμεινε. «Μικρή δεν μου άρεσε καθόλου το επίθετό μου και αισθανόμουν πολύ άσχημα γιατί με κορόιδευαν, Κοκκίνου, Πρασίνου και τέτοια. Τώρα όμως… Καλλιτεχνικά είναι πιασάρικο!». Όσο για το όνομά της, που έχει την… πηγή του στο Φρίξος και Έλλη και δεν είναι χριστιανικό, βαπτίστηκε Έλλη -και όχι Ελένη- διότι επέμενε ο πατέρας τη

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έλλη Κοκκίνου: «O πατέρας μου δωροδόκησε τον παπά με ουίσκι και 5.000 δραχμές για να…»

Απίστευτη αποκάλυψη από την τραγουδίστρια

Διαβάστε το στο in.gr

Κοκκίνου: «Ο πατέρας μου δωροδόκησε τον παπά με ουίσκι και 5.000 δρχ. για να με βαφτίσει Έλλη» (vid)

Η απίθανη ιστορία της Έλληνας Κοκκίνου σχετικά με το όνομά της και τον παπά που δεν δεχόταν να την βαφτίσει.

Διαβάστε το στο Gazzetta

Έλλη Κοκκίνου: Με βάφτισαν έτσι αφού ο πατέρας μου δωροδόκησε τον παπά με ουίσκι και 5.000 δραχμές

Η Έλλη Κοκκίνου αποκάλυψε πώς προήλθε και το μικρό όνομά της αλλά και το επίθετό τηςΠερισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Έλλη Κοκκίνου: «O πατέρας μου δωροδόκησε τον παπά με ουίσκι και 5.000 δραχμές για να με βαφτίσουν έτσι»

Το παρασκήνιο πίσω από το όνομα της αποκάλυψε η Έλλη Κοκκίνου, το βράδυ της Τρίτης στον Γρηγόρη Αρναούτογλου και το«The 2Night Show».Το παρασκήνιο πίσω από το όνομα της αποκάλυψε η Έλλη Κοκκίνου, το βράδυ της Τρίτης στον Γρηγόρη Αρναούτογλου και το«The 2Night Show».Όπως εξήγησε ότι το επίθετό της προήλθε από πρόγονό της ψαρά στα Ψαρά που ήταν κοκκινοτρίχης και το παρατσούκλι του ήταν «κόκκινος». «Μικρή δεν μου άρεσε καθόλου το επίθετό μου και αισθανόμουν πολύ άσχημα […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Κοκκίνου: "Ο πατέρας μου έδωσε στον παπά μια κάσα ουίσκι και 5.000 δραχμές για να με βαπτίσει Έλλη"

"Μου λένε ότι μοιάζω με την Τζένιφερ Λόπεζ"

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα