Γροθιά στο στομάχι: «Το να είσαι αυτιστικός στην Ελλάδα είναι όμοιο με το να έχεις λέπρα»

18:10 - 05/07/2022

Σοβαρούς προβληματισμούς για το ζήτημα του αυτισμού και του bullying που κάποιος μπορεί να δεχτεί εξαιτίας αυτού θέτει μέσω του alfavita.gr μια μητέρα η οποία, όπως επισημαίνει, πρόσφατα σε πάρτι που διοργάνωσε για τον γιο της δεν πήγε κανένας από τους συμμαθητές του. Η ίδια χαρακτηριστικά αναφέρει: «Τελικά το να είσαι αυτιστικός στην Ελλάδα είναι όμοιο με το να έχεις λέπρα. Τελικά όλοι αποδεχόμαστε τη διαφορετικότητα μέχρι το αυτιστικό να μας καλέσει στο πάρτι του. » Με λένε Ζωή και μεγαλώνω μόνη μου τον γιο μου, όταν ο πατέρας του, αρνήθηκε να αναλάβει την ευθύνη και με εγκατέλειψε ενώ ήμουν έγκυος στον τρίτο μήνα. » Δεν τον κυνήγησα, δεν διεκδίκησα τίποτα και όσο και αν γκρεμίστηκε ο κόσμος

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

Σοκαρισμένος ο Αντώνης Κανάκης με την απώλεια του Αλέξανδρου Πέρρου: «Έμαθα ότι «εγκατέλειψε» και ροκάρει αλλού τώρα»

Παρουσία του Κυριάκου Μητσοτάκη τα εγκαίνια στον Ε65

Δήμος Λαμιέων : Κλείνει νωρίτερα η Οικονομική και η Ταμειακή Υπηρεσία σήμερα

Θεσπέσιαλ έκπληξη στον LamiaPolis 87,7 – Ο Τίγρης εισέβαλε στο στούντιο με τούρτα και…Κάλας! – ΒΙΝΤΕΟ

Η Λαμία τίμησε τον ήρωα Αθανάσιο Διάκο (Φωτό, Βίντεο, Drone)

Κόμμα Λαμίας: Διαμαρτυρία από τους κατοίκους / “Καταστροφικός ο ανισόπεδος κόμβος” – ΒΙΝΤΕΟ