Υπ. Δικαιοσύνης Βελγίου: Δε θα ενδώσουμε ποτέ στη βία

16:40 - 24/09/2022

«Δε θα ενδώσουμε ποτέ στη βία. Ποτέ» είναι το μήνυμα του Υπουργού Δικαιοσύνης του Βελγίου, Βίνσεντ Βαν Κουίκενμπορν λίγες ώρες μετά την σύλληψη τριών ατόμων στην Ολλανδία για σχέση με «απειλές»...

Διαβάστε Περισσότερα στο Zougla
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Βέλγιο: Απειλές κατά του υπουργού Δικαιοσύνης – «Δεν θα ενδώσουμε ποτέ στη βία»

Οι εισαγγελείς στο Βέλγιο ανέφεραν ότι ενημερώθηκαν την προηγούμενη εβδομάδα για μια «πιθανή» απειλή σε βάρος του Κίκερνμπορν και από την προκαταρκτική έρευνα διαπιστώθηκε ότι «θα έπρεπε να την πάρουν στα σοβαρά»

Διαβάστε το στο in.gr

Υπουργείο Δικαιοσύνης Βελγίου: Δε θα ενδώσουμε ποτέ στη βία

«Δε θα ενδώσουμε ποτέ στη βία. Ποτέ» είναι το μήνυμα του Υπουργού Δικαιοσύνης του Βελγίου, Βίνσεντ Βαν Κουίκενμπορν λίγες ώρες μετά την σύλληψη τριών ατόμων στην Ολλανδία για σχέση με «απειλές» που εξαπολύθηκαν εναντίον του και τον εντοπισμό αυτοκινήτου με όπλα κοντά στο σπίτι του. «Ως πατέρας, το πρώτο μου μέλημα αυτή τη στιγμή είναι η γυναίκα και τα παιδιά μου. Δεν το επέλεξαν αυτό, αλλά πρέπει να υποστούν τις συνέπειες. Κάθε γονιός θα καταλάβει ότι αυτό είναι δύσκολο να το αντέξει. Προσπαθούμε να προστατεύσουμε τα παιδιά από αυτό που συμβαίνει όσο το δυνατόν περισσότερο» αναφέρει ο Βέλγος υπουργός σε ανάρτησή του στο Facebook προσθέτοντας ότι «αυτή τη φορά ήμουν ο στόχος. Δυστυχώς, αυτή είνα

Διαβάστε το στο grtimes.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Zougla

Αυτοκίνητο τυλίχθηκε στις φλόγες στην Εθνική Οδό Αθηνών-Κορίνθου

Θεσσαλονίκη: Άνδρας έσπασε για άγνωστο λόγο τζάμι λεωφορείου ΚΤΕΛ

Τα χάσκι αρνείται να φάει την κροκέτα 

Στο Συμβούλιο Ασφαλείας του ΟΗΕ, ο ΥΠΕΞ των ΗΠΑ κατηγορεί τη Ρωσία για εκβιασμό

Επέστρεψε στα κέρδη το Χρηματιστήριο

Η Ρωσία θα μειώσει τις εξαγωγές πετρελαίου κατά 300.000 βαρέλια ημερησίως τον Σεπτέμβριο