Πλάθα: «Κάναμε σοβαρό παιχνίδι»

00:32 - 19/10/2019

Ο Ζοάν Πλάθα στάθηκε στο σοβαρό παιχνίδι που έκαναν οι παίκτες της Ζενίτ στο ΣΕΦ και ανέλυσε την φάση με το τρίποντο του Παπανικολάου, στο τέλος της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης. Αρχικά είπε στη συνέντευξη Τύπου: «Δεν χρειαζόταν κανένας να έρθει να μου πει για τον Ολυμπιακό. Ήξερα ότι είναι επικίνδυνοι οι παίκτες, όπως ο Σπανούλης, ο Πρίντεζης και ο Μιλουτίνοφ. Είναι παίκτες που μπορούν να σκοράρουν, οπότε η οδηγία ήταν να μην σκοράρουν οι υπόλοιποι. Κάναμε ένα σοβαρό παιχνίδι και είχαμε ομαδική δουλειά. Πολλοί έκαναν τη διαφορά. Μας πόνεσε αρκετά που πήγαμε στην παράταση, αλλά πήραμε το παιχνίδι».Για τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ υποστήριξε ότι: «Πρόκειται για δύο κορυφαίες ομάδ

Διαβάστε Περισσότερα στο filathlos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πλάθα: «Ήξερα ποιος είναι ο Ολυμπιακός, κάναμε σοβαρό παιχνίδι»

Ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του και τη νίκη που πέτυχε στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού, δήλωσε ο προπονητής της Ζενίτ. Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ζοάν Πλάθα στη συνέντευξη Τύπου: «Δεν χρειαζόταν κανένας να έρθει να μου πει για τον Ολυμπιακό. Ήξερα ότι είναι επικίνδυνοι οι παίκτες όπως ο Σπανούλης, ο Πρίντεζης και ο Μιλουτίνοφ. Είναι παίκτες που μπορούν να σκοράρουν, οπότε η οδηγία ήταν να μην σκοράρουν οι υπόλοιποι. Κάναμε ένα σοβαρό παιχνίδι και είχαμε ομαδική δουλειά. Πολλοί έκαναν τη διαφορά. Μας πόνεσε αρκετά που πήγαμε στην παράταση, αλλά πήραμε το παιχνίδι». Για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό: «Πρόκειται για δύο κορυφαίες ομάδες, αλλά κάθε μεγάλη ομάδα έχει σκαμπανεβάσματα μέσα στη σεζό

Διαβάστε το στο novasports.gr

Πλάθα: «Κάναμε σοβαρό παιχνίδι»

Ο Ζοάν Πλάθα αναφέρθηκε στη νίκη της Ζενίτ επί του…

Διαβάστε το στο onsports.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ filathlos.gr

Φαλ: «Δεν τα παρατήσαμε και είμαι περήφανος»

Η πανηγυρική φωτογραφία των αδελφών Αγγελόπουλων στη Βαρκελώνη

Αλμέιδα: «Σε μία ώρα θα αρχίσω να δουλεύω για το επόμενο ματς »

Σπουδαίο «διπλό» και πρώτο βήμα για το Βερολίνο για τον Ολυμπιακό!

Πρόβλημα με Πετρούσεφ στον Ολυμπιακό

Κάνααν: «Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για το επόμενο βήμα»