Δημήτρης Αβραμόπουλος για «Qatar Gate»: Είμαι στο επίκεντρο των ερευνών γιατί ήμουν ο μόνος που πληρωνόταν

20:30 - 21/12/2022

Για την επείγουσα έρευνα που ξεκίνησε από την Κομισιόν για τον Δημήτρη Αβραμόπουλο και το “Qatar Gate”, απάντησε ο ίδιος ο πρώην επίτροπος Μετανάστευσης της ΕΕ, μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ALPHA.  “Ο Μάμερ είπε ότι είχε πραγματοποιήσει εσωτερικούς ελέγχους σχετικά με τις συναντήσεις. Οι εννέα συναντήσεις δικές μου από τις 15 μέχρι τις ... Περισσότερα To άρθρο Δημήτρης Αβραμόπουλος για «Qatar Gate»: Είμαι στο επίκεντρο των ερευνών γιατί ήμουν ο μόνος που πληρωνόταν δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Αβραμόπουλος για Qatar gate: Δεν μπορούσα και δεν έπρεπε να κάνω λόμπι – Ήμουν ο μόνος που πληρωνόταν

Η Κομισιόν ξεκίνησε επείγουσα έρευνα για τον Δημήτρη Αβραμόπουλο αναφορικά με το Qatagate και ο ίδιος ο πρώην επίτροπος Μετανάστευσης της Ευρωπαϊκής Ένωσης μίλησε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alpha δίνοντας τη δική του απάντηση για τα όσα του καταλογίζονται. «Ο Μάμερ είπε ότι είχε πραγματοποιήσει εσωτερικούς ελέγχους σχετικά με τις συναντήσεις. Οι εννέα συναντήσεις δικές μου από τις 15 μέχρι τις 17 Νοεμβρίου 2021 ήταν για αυτό που περιέγραψε ο ίδιος σήμερα ως σύντομες, φιλικές συναντήσεις με τους παλιούς μου συναδέλφους στην Επιτροπή. Εκεί, για να μπεις μέσα στο κτίριο πρέπει να έχει δηλωθεί το πέρασμα σου. Σε καμία από αυτές τις συναντήσεις δεν εκπροσωπούσε τη ΜΚΟ ούτε συζητήθηκαν τέ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

H απάντηση του Δημήτρη Αβραμόπουλου για το «Qatar Gate»: Είμαι στο επίκεντρο των ερευνών γιατί ήμουν ο μόνος που πληρωνόταν

Για την επείγουσα έρευνα που ξεκίνησε από την Κομισιόν για τον Δημήτρη Αβραμόπουλο και το “Qatar Gate”, απάντησε ο ίδιος ο πρώην επίτροπος Μετανάστευσης της ΕΕ, μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ALPHA. Ο Δημήτρης Αβραμόπουλος σχολίασε αρχικά τις δηλώσεις που έκανε ο Επικεφαλής Εκπρόσωπος της Κομισιόν, Ερίκ Μαμέρ, τονίζοντας ότι “ο Μάμερ είπε ότι […] Το άρθρο H απάντηση του Δημήτρη Αβραμόπουλου για το «Qatar Gate»: Είμαι στο επίκεντρο των ερευνών γιατί ήμουν ο μόνος που πληρωνόταν εμφανίστηκε πρώτα στο newsique.gr.

Διαβάστε το στο Newsique.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Φόρος εισοδήματος: Στα επόμενα 5 φορολογικά έτη μεταφέρονται οι ζημιές επιχειρήσεων – Παραδείγματα

Στα «χαρακώματα» κυβέρνηση και ΣΥΡΙΖΑ για τους Σπαρτιάτες - Πού θα κατευθυνθούν οι «ορφανές» ψήφοι μετά τον αποκλεισμό

Super League 1: Το σόου του Ελίασον στο ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και τα highlights από τις γκέλες των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού

Κασσελάκης: Η βεβαιότητα για ποσοστό άνω του 20% και το άνοιγμα στους κεντροδεξιούς ψηφοφόρους

Βουλγαρία, Ιταλία και στο βάθος ΗΠΑ βλέπει η ΔΕΗ για συνεργασίες και μελλοντικές επενδύσεις

Τραγικό τροχαίο στην Ημαθία - Νεκρός 36χρονος που έπεσε με το αυτοκίνητο του σε αρδευτικό κανάλι