Γιάνκτο: «Ομοφοβικός ο κόσμος του ποδοσφαίρου, ελπίζω να βοηθήσω πολλούς»

16:16 - 21/02/2023

Γιάνκτο: «Ομοφοβικός ο κόσμος του ποδοσφαίρου, ελπίζω να βοηθήσω πολλούς» 21/02/2023 Μια συγκλονιστική συνέντευξη έδωσε σε Μέσο της Ιταλίας ο Γιακούμπ Γιάνκτο. Ο μέσος της Σπάρτα Πράγας, λίγες μέρες μετά την δημόσια τοποθέτηση του ότι είναι ομοφυλόφιλος μέσα από ένα υπέροχο βίντεο στα social media, θέλησε να μιλήσει για την απόφαση του να αποκαλύψει τη σεξουαλική του ταυτότητα, τονίζοντας ότι σκοπός του είναι να δώσει το παράδειγμα και σε άλλους ποδοσφαιριστές να κάνουν το come out. Μάλιστα, ο έμπειρος Τσέχος άσος αναφέρθηκε και στον ευρύ ποδοσφαιρικό κύκλο λέγοντας ότι όσοι ασχολούνται με το άθλημα είναι ομοφοβικοί. ενώ τόνισε ότι θα παραμείνει για πάντα

Διαβάστε Περισσότερα στο filathlos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γιάνκτο: «Ο κόσμος του ποδοσφαίρου είναι ομοφοβικός, θέλω να βοηθήσω και άλλους να κάνουν come out»

Για την απόφασή του να κάνει come out μίλησε ο Γιακούμπ Γιάνκτο, λέγοντας πως θέλει να βοηθήσει άλλους ανθρώπους να αποκαλύψουν τη σεξουαλική τους ταυτότητα. Come out έκανε πριν λίγες μέρες ο Γιακούμπ Γιάνκτο, με τον διεθνή Τσέχο ποδοσφαιριστή να αποκαλύπτει πως να δηλώνει δημόσια πως είναι ομοφυλόφιλος. Έτσι, σε συνέντευξή του, ο 27χρονος μίλησε για αυτή […] The post Γιάνκτο: «Ο κόσμος του ποδοσφαίρου είναι ομοφοβικός, θέλω να βοηθήσω και άλλους να κάνουν come out» appeared first on AEK1924.gr.

Διαβάστε το στο aek1924.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ filathlos.gr

Φαλ: «Δεν τα παρατήσαμε και είμαι περήφανος»

Η πανηγυρική φωτογραφία των αδελφών Αγγελόπουλων στη Βαρκελώνη

Αλμέιδα: «Σε μία ώρα θα αρχίσω να δουλεύω για το επόμενο ματς »

Σπουδαίο «διπλό» και πρώτο βήμα για το Βερολίνο για τον Ολυμπιακό!

Πρόβλημα με Πετρούσεφ στον Ολυμπιακό

Κάνααν: «Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για το επόμενο βήμα»