Έλενα Παπαρίζου για τα «άφυλα παιδιά»: Ζητώ συγγνώμη, σκέφθηκα γρήγορα και έκανα λάθος μετάφραση!

15:02 - 26/03/2023

Διευκρινήσεις έδωσε η Έλενα Παπαρίζου την Κυριακή (26/03) μέσα από την εκπομπή «Καλύτερα δε γίνεται», στον Alpha, σχετικά με τη δήλωσή της ότι τα παιδιά είναι άφυλα,Διευκρινήσεις έδωσε η Έλενα Παπαρίζου την Κυριακή (26/03) μέσα από την εκπομπή «Καλύτερα δε γίνεται», στον Alpha, σχετικά με τη δήλωσή της ότι τα παιδιά είναι άφυλα,Πολλοί ήταν αυτοί που επέκριναν την αγαπημένη τραγουδίστρια και έτσι, λοιπόν, η Έλενα Παπαρίζου θέλησε να ζητήσει μία μεγάλη «συγγνώμη» από όσους τυχόν στενοχώρησε με τη δήλωσή της ενώ […]

Διαβάστε Περισσότερα στο thecaller.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έλενα Παπαρίζου: Τα «μαζεύει» για τα «άφυλα παιδιά» - «Έκανα λάθος»

Η Έλενα Παπαρίζου προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων με τη φράση της περί «παιδιών που γεννιούνται χωρίς φύλο». «Έκανα λάθος μετάφραση από…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Παπαρίζου για «άφυλα παιδιά»: Έκανα λάθος μετάφραση, ζητώ συγγνώμη

Συγγνώμη για το θέμα που δημιουργήθηκε μετά τη δήλωσή της για τα «άφυλα παιδιά» ζήτησε η Έλενα Παπαρίζου στην εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού στον ALPHA, «Καλύτερα δε γίνεται», εξηγώντας ότι έκανε λάθος μετάφραση και δεν μπόρεσε ν’ αποδώσει ακριβώς αυτό που ήθελε. «Ήταν μια πάρα πολύ ωραία συνέντευξη, μέσα στην οποία ρωτήθηκα πολλά πράγματα. Μιλούσα πολύ γρήγορα. Σκέφτομαι σουηδικά και τα μεταφράζω στα ελληνικά και πολλές φορές κάνω λάθος μετάφραση. Δεν έχω δεχτεί και τα καλύτερα σχόλια και επίσης δεν έχω ασχοληθεί εγώ η ίδια να απαντήσω μέσα από τα social media, δεν θεωρούσα ότι ήταν σωστό. Πήγα σε μια συνέντευξη και ρωτήθηκα πράγματα. Σκέφτηκα πάρα πολύ γρήγορα και έκανα λάθος μετάφραση.

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Στροφή της Παπαρίζου για τα «άφυλα παιδιά»: Έκανα λάθος στη μετάφραση – Ζητάω συγγνώμη

Η φράση της τραγουδίστριας προκάλεσε αντιδράσεις στα social media και από επιστήμονες

Διαβάστε το στο news.gr

Ανακαλεί για τα «άφυλα παιδιά» η Παπαρίζου: «Έκανα λάθος μετάφραση»

Λίγες μέρες μετά τον σάλο που δημιουργήθηκε από τις δηλώσεις της περί «άφυλων παιδιών», η Έλενα Παπαρίζου ανακάλεσε για τη διατύπωσή της. Η τραγουδίστρια συνδέθηκε ζωντανά με την εκπομπή «Καλύτερα δεν Γίνεται» και ξεκαθάρισε ότι έκανε λάθος στη μετάφραση. Αναλυτικότερα, η Έλενα Παπαρίζου είπε: «Ήταν μια πάρα πολύ ωραία συνέντευξη, μέσα στην οποία ρωτήθηκα πολλά …

Διαβάστε το στο agriniopress.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thecaller.gr

Κολωνός: Ένταση έξω από τα δικαστήρια εν αναμονή της απόφασης για την υπόθεση της 12χρονης – Πέταξαν πέτρες στους κατηγορούμενους

Δημήτρης Κόκοτας: Πολύ κρίσιμα τα επόμενα 24ωρα – Υπέστη έμφραγμα, ανακοπή και ανατάχθηκε

Θοδωρής Αθερίδης: Μου αρέσει πάρα πολύ το Ζάρι της Μαρίνας Σάττι, σίγουρα θα είναι μέσα στην τριάδα

Χαρίτσης: Να παραιτηθεί ο Φλωρίδης – Ανεπίτρεπτη και αντιθεσμική η συμπεριφορά του

Ελένη Μενεγάκη: «Είμαι το καλύτερο αφεντικό, αλλά είμαι και το δυσκολότερο»

Πρώτη παρουσία του Ντάνι Αλβες στα δικαστήρια για να τηρήσει τους όρους αποφυλάκισης