Ρωσία: «Είσαι ο ήρωας μου», λέει η κόρη του 54χρονου που κατηγορείται για αντιπολεμική ζωγραφιά του παιδιού του

23:04 - 29/03/2023

Επιστολή υποστήριξης έγραψε η 13χρονη μαθήτρια από τη Ρωσία, της οποίας συνελήφθη ο πατέρας από τις αρχές, επειδή η κόρη του ζωγράφισε στο σχολείο ένα μήνυμα κατά του πολέμου στην Ουκρανία. «Μπαμπά, είσαι ο ήρωας μου», ανέφερε χαρακτηριστικά, καθώς ο πατέρας της καταδικάστηκε σε φυλάκιση και διέφυγε από τη χώρα. Όπως μετέδωσε το Γαλλικό Πρακτορείο, η περίπτωση του Αλεξέι Μοσκαλιόφ, 54 ετών, ο οποίος χωρίστηκε από την κόρη του, τη Μαρία, προκαλεί έντονες αντιδράσεις στη Ρωσία και έχει εξελιχθεί σε σύμβολο της καταστολής όσων διαφωνούν με τον πόλεμο. Η υπόθεση πήρε απρόσμενη τροπή την Τρίτη, όταν δικαστήριο της πόλης Εφρέμοφ, που απέχει 300 χιλιόμετρα νοτίως της Μόσχας, καταδίκασε τον Μοσκα

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Στον εισαγγελέα ο 43χρονος που κατηγορείται για τον βιασμό του 6χρονου κοριτσιού στο Πέραμα

Στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Πειραιά για να απολογηθεί οδηγείται σήμερα (30.03.2023) ο 43χρονος αλλοδαπός που κατηγορείται για τον βιασμό του 6χρονου κοριτσιού στο Πέραμα. Ο 43χρονος συνελήφθη χτες το απόγευμα Πέραμα, με την κατηγορία του βιασμού του μικρού παιδιού.  Ο εν λόγω άνδρας φέρεται μάλιστα να έχει ξανακάνει κάτι αντίστοιχο στη μικρή, άλλη μια φορά, χωρίς ... Περισσότερα To άρθρο Στον εισαγγελέα ο 43χρονος που κατηγορείται για τον βιασμό του 6χρονου κοριτσιού στο Πέραμα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα