Όταν ο Χάρι Μπελαφόντε τραγούδησε το «Σήκω χόρεψε κουκλί μου» με την Νανά Μούσχουρη και τον Ντάνι Κέι

18:34 - 25/04/2023

Ο θρυλικός τραγουδιστής, ηθοποιός και ακτιβιστής, Χάρι Μπελαφόντε, που έφυγε σήμερα (25.4.2023) από τη ζωή σε ηλικία 96 ετών, είχε και μια… ελληνική στιγμή στην καριέρα του, καθώς είχε τραγουδήσει ζωντανά σε τηλεοπτική εκπομπή των ΗΠΑ το γνωστό τραγούδι του Στέλιου Καζαντζίδη: «Σήκω, χόρεψε κουκλί μου», μαζί με την μυθική Ελληνίδα τραγουδίστρια, Νάνα Μούσχουρη και ... Περισσότερα To άρθρο Όταν ο Χάρι Μπελαφόντε τραγούδησε το «Σήκω χόρεψε κουκλί μου» με την Νανά Μούσχουρη και τον Ντάνι Κέι δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Χάρι Μπελαφόντε: Όταν τραγούδησε το «Σήκω χόρεψε κουκλί μου» με την Νανά Μούσχουρη και τον Ντάνι Κέι

 Πέθανε σε ηλικία 96 ετών ο εμβληματικός τραγουδιστής Χάρι ΜπελαφόντεΠερισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Φόρος εισοδήματος: Στα επόμενα 5 φορολογικά έτη μεταφέρονται οι ζημιές επιχειρήσεων – Παραδείγματα

Στα «χαρακώματα» κυβέρνηση και ΣΥΡΙΖΑ για τους Σπαρτιάτες - Πού θα κατευθυνθούν οι «ορφανές» ψήφοι μετά τον αποκλεισμό

Super League 1: Το σόου του Ελίασον στο ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και τα highlights από τις γκέλες των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού

Κασσελάκης: Η βεβαιότητα για ποσοστό άνω του 20% και το άνοιγμα στους κεντροδεξιούς ψηφοφόρους

Βουλγαρία, Ιταλία και στο βάθος ΗΠΑ βλέπει η ΔΕΗ για συνεργασίες και μελλοντικές επενδύσεις

Τραγικό τροχαίο στην Ημαθία - Νεκρός 36χρονος που έπεσε με το αυτοκίνητο του σε αρδευτικό κανάλι