Μητσοτάκης από Λεχαινά: «Μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981»

12:10 - 05/05/2023

Ο Κυριάκος Μητσοτάκης έριξε καρφιά από τα Λεχαινά κατά του ΣΥΡΙΖΑ και του ΠΑΣΟΚ με αφορμή την κόντρα που έχει ξεσπάσει στα δυο κόμματα από την απόφαση του Αλέξη Τσίπρα να χρησιμοποιήσει στην καμπάνια για τις εκλογές, όρους από τον Ανδρέα Παπανδρέου και το 1981, όπως το σύνθημα «αλλαγή». Ο Πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, επισκέπτεται σήμερα ... Περισσότερα To άρθρο Μητσοτάκης από Λεχαινά: «Μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μητσοτάκης από Λεχαινά: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με την Ελλάδα του 1981

O πρωθυπουργός ανέφερε χαρακτηριστικά ότι «για μένα υπάρχει μία κάλπη. Αυτή είναι η 21η Μαΐου

Διαβάστε το στο tanea.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και οι άλλοι τσακώνονται για το 1981

Ο Κυριάκος Μητσοτάκης αναφέρθηκε στη κόντρα μεταξύ Τσίπρα και Ανδρουλάκη αναφορικά με τον ιδρυτή του ΠΑΣΟΚ, Ανδρέα Παπανδρέου.

Διαβάστε το στο tovima

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με το παρελθόν και την Ελλάδα του 1981

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, είπα ότι ο σκοπός μου είναι να ενώσω τον ελληνικό λαό και να απευθυνθώ σε όλες τις Ελληνίδες και σε όλους τους Έλληνες, ανεξαρτήτως του τι ψήφισαν. Τίμησα αυτή μου τη δέσμευση και δεν πρόκειται να υποκύψω τις τελευταίες 15 μέρες της προεκλογικής περιόδου στο παιχνίδι του διχασμού και της πόλωσης. Εγώ θα μιλώ για το μέλλον, αφήνω τους άλλους να μιλούν για το παρελθόν», ανέφερε ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης κατά τον χαιρετισμό του σε πολίτες στα Λεχαινά. «Ας μιλήσουμε, λοιπόν, για το μέλλον και όχι για το παρελθόν. Κι ας αφήσουμε κάποιους να

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το παρελθόν

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους.

Διαβάστε το στο thebest.gr

Κ. Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον – Αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με το 1981

«Εγώ θα μιλώ για το μέλλον, αφήνω τους άλλους να μιλούν για το παρελθόν», ανέφερε ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, κατά τον χαιρετισμό του σε πολίτες στα Λεχαινά το πρωί της… Κ. Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον – Αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με το 1981 - Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Διαβάστε το στο naftemporiki.gr

Μητσοτάκης από Λεχαινά: «Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το παρελθόν και την Ελλάδα του 1981»

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, είπα ότι ο σκοπός μου είναι να ενώσω τον ελληνικό λαό και να απευθυνθώ σε όλες τις Ελληνίδες και σε όλους τους Έλληνες, ανεξαρτήτως του τι ψήφισαν. Τίμησα αυτή μου τη δέσμευση και […] The post Μητσοτάκης από Λεχαινά: «Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το παρελθόν και την Ελλάδα του 1981» appeared first on Λόγια-Σταράτα.

Διαβάστε το στο logiastarata.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981

Ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης επισκέπτεται σήμερα, τις Περιφερειακές Ενότητες Ηλείας και Αχαΐας.

Διαβάστε το στο lykavitos.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το 1981

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το 1981vdounis Παρ., 05/05/2023 - 13:22

Διαβάστε το στο sofokleousin.gr

«Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το ’81» διαμηνύει ο Μητσοτάκης

Η απάντηση του πρωθυπουργού στην κόντρα Τσίπρα-Ανδρουλάκη  για την «ιδιοκτησία» του Ανδρέα Παπανδρέου Ηχηρό μήνυμα έστειλε ο Κυριάκος Μητσοτάκης από την Ηλεία και συγκεκριμένα τα Λεχαινά, όπου μίλησε με τους κατοίκους της περιοχής. «Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, Το άρθρο «Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το ’81» διαμηνύει ο Μητσοτάκης εμφανίστηκε πρώτα στο Paraskhnio.gr.

Διαβάστε το στο paraskhnio.gr

Μητσοτάκης από Λεχαινά: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με το παρελθόν και την Ελλάδα του 1981

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, είπα ότι ο σκοπός μου είναι να ενώσω τον ελληνικό λαό και να απευθυνθώ σε όλες τις Ελληνίδες και σε όλους τους Έλληνες, ανεξαρτήτως του τι ψήφισαν. Τίμησα αυτή μου τη δέσμευση και…

Διαβάστε το στο news.gr

Εκλογές 2023 – Μητσοτάκης από Ηλεία: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981

«Έχουμε ακόμα 17 ημέρες να πάμε μαζί για την μεγάλη νίκη», είπε ο πρωθυπουργός μιλώντας στους κατοίκους της περιοχής Ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης επισκέπτεται σήμερα, τις Περιφερειακές Ενότητες Ηλείας και Αχαΐας. Η περιοδεία του, ενόψει των εκλογών της 21ης Μαΐου, ξεκίνησε από Λεχαινά και στη συνέχεια μετέβη στην Αμαλιάδα, ενώ ακολούθως θα επισκεφθεί τον Πύργο […]

Διαβάστε το στο lamianow.gr

Κ. Μητσοτάκης: Εγώ θα μιλώ για το μέλλον, αφήνω τους άλλους να μιλούν για το παρελθόν

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, είπα ότι ο σκοπός μου είναι να ενώσω τον ελληνικό λαό και να απευθυνθώ σε όλες τις Ελληνίδες και σε όλους τους Έλληνες, ανεξαρτήτως του τι ψήφισαν. Τίμησα αυτή μου τη δέσμευση και […] Κ. Μητσοτάκης: Εγώ θα μιλώ για το μέλλον, αφήνω τους άλλους να μιλούν για το παρελθόν on BLUE SKY.

Διαβάστε το στο blueskytv.gr

Εκλογές 2023 – Μητσοτάκης από Ηλεία: «Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981»

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης»

Διαβάστε το στο neolaia.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το παρελθόν και την Ελλάδα του 1981

«Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, είπα ότι ο σκοπός μου είναι να ενώσω τον ελληνικό λαό και να απευθυνθώ σε όλες τις Ελληνίδες [...]

Διαβάστε το στο matrix24.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον – Αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με την Ελλάδα του 1981

«Εχουμε ακόμα 17 ημέρες να πάμε μαζί για την μεγάλη νίκη», τόνισε ο Κυριάκος Μητσοτάκης σε ομιλία που πραγματοποίησε στα Λεχαινά στο πλαίσιο περιοδείας που πραγματοποιεί στον νομό Ηλείας.  «Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για το παρελθόν», ανέφερε ο πρωθυπουργός μιλώντας σε κατοίκους της περιοχής, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Ας αφήσουμε […]

Διαβάστε το στο myvolos.net

Μητσοτάκης: «Εμείς μιλάμε για το μέλλον, αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με την Ελλάδα του 1981»

«Έχουμε ακόμα 17 ημέρες να πάμε μαζί για την μεγάλη νίκη», τόνισε ο Κυριάκος Μητσοτάκης σε ομιλία που πραγματοποίησε στα Λεχαινά στο πλαίσιο περιοδείας που πραγματοποιεί στον νομό Ηλείας.

Διαβάστε το στο fosonline.gr

Μητσοτάκης: Εμείς μιλάμε για το μέλλον κι αφήνουμε τους άλλους να τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981

«Αφήστε τους άλλους να τσακώνονται για το παρελθόν. Εμείς είμαστε εδώ για να μιλήσουμε για το μέλλον, για το σχέδιό μας, για μία ισχυρή και παραγωγική Ελλάδα», είπε ο Κυριάκος Μητσοτάκης από τα Λεχαινά Ηλείας.«Ας μιλήσουμε, λοιπόν, για το μέλλον και όχι για το παρελθόν. Κι ας αφήσουμε κάποιους (σ.σ. ΣΥΡΙΖΑ και ΠΑΣΟΚ) να ασχολούνται σε ποιον ανήκει – λέει – η παρακαταθήκη του Ανδρέα, να γυρνούν στο 1981», είπε ο Κυριάκος Μητσοτάκης από τα Λεχαινά Ηλείας, όπου πραγματοποιεί περιοδεία. «Αυτή τη στιγμή υπάρχει μία σοβαρή πρόταση διακυβέρνησης. Είναι μία πρόταση διακυβέρνησης που απευθύνεται σε όλους. Από την πρώτη στιγμή, το 2019, είπα ότι ο σκοπός μου είναι να ενώσω τον ελληνικό λαό και να απευθυνθ

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr

Μητσοτάκης από Ηλεία: Εμείς μιλάμε για μέλλον και άλλοι τσακώνονται για την Ελλάδα του 1981

Εμείς μιλάμε για το μέλλον και αφήνουμε τους άλλους να ασχολούνται με το παρελθόν και την Ελλάδα του 1981, πρόσθεσε και συνέχισε καλώντας τους πολίτες να συζητήσουν το μέλλον και όχι το παρελθόν.

Διαβάστε το στο pagenews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Φόρος εισοδήματος: Στα επόμενα 5 φορολογικά έτη μεταφέρονται οι ζημιές επιχειρήσεων – Παραδείγματα

Στα «χαρακώματα» κυβέρνηση και ΣΥΡΙΖΑ για τους Σπαρτιάτες - Πού θα κατευθυνθούν οι «ορφανές» ψήφοι μετά τον αποκλεισμό

Super League 1: Το σόου του Ελίασον στο ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και τα highlights από τις γκέλες των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού

Κασσελάκης: Η βεβαιότητα για ποσοστό άνω του 20% και το άνοιγμα στους κεντροδεξιούς ψηφοφόρους

Βουλγαρία, Ιταλία και στο βάθος ΗΠΑ βλέπει η ΔΕΗ για συνεργασίες και μελλοντικές επενδύσεις

Τραγικό τροχαίο στην Ημαθία - Νεκρός 36χρονος που έπεσε με το αυτοκίνητο του σε αρδευτικό κανάλι