Ησαΐας Ματιάμπα: «Είπε… τι κάνετε όλοι εσείς οι μαύροι εδώ και μας έβγαλε έξω»

13:46 - 05/05/2023

Ο Ησαΐας Ματιάμπα βρέθηκε καλεσμένο στην εκπομπή Ποιος είναι πρωινιάτικα και μεταξύ άλλων εξομολογήθηκε στην Μπέττυ Μαγγίρα για το περιστατικό […] The post Ησαΐας Ματιάμπα: «Είπε… τι κάνετε όλοι εσείς οι μαύροι εδώ και μας έβγαλε έξω» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ησαΐας Ματιάμπα: «Είπε “Τι κάνετε όλοι εσείς οι μαύροι εδώ;” και μας έβγαλε έξω» – Το περιστατικό ρατσισμού που δέχθηκε

Με αφορμή το νέο του τραγούδι «Ό,τι θέλεις κάνε με», ο Ησαΐας Ματιάμπα φιλοξενήθηκε στο πλατό της εκπομπής «Ποιος είναι πρωινιάτικα;» του Open και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε σε ένα περιστατικό ρατσιστικής συμπεριφοράς που δέχθηκε στο παρελθόν μέσα σε αστυνομικό τμήμα. Αφού τραγούδησε unplugged το τραγούδι του μίλησε για τη ζωή του. «Πήγαινα δευτέρα γυμνασίου και είχαμε πάει στο Αστυνομικό Τμήμα να βγάλουμε ταυτότητα και βγήκε ένας αστυνομικός και είπε “Τι κάνετε όλοι εσείς οι μαύροι εδώ;” και μας έβγαλε έξω. Με το που μπήκαμε στο αμάξι είπα στη μητέρα μου “Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να δώσω τη δυνατότητα σε κάποιους ανθρώπους να τους αλλάξω τα μυαλά”» είπε χαρακτηριστικά ο Ησαΐας Ματιά

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Ησαΐας Ματιάμπα: «Μου είχαν πει “Τι κάνετε όλοι εσείς οι μαύροι εδώ;”» (video)

Ο Ησαΐας Ματιάμπα , που όπως ειναι γνωστό από την πλευρά της μητέρας του, έλκει την καταγωγή του από την Παραβόλα Αγρινίου, ήταν καλεσμένος στην εκπομπή «Ποιος είναι πρωϊνιάτικα». Ανάμεσα σε άλλα, μίλησε για το περιστατικό ρατσιστικής συμπεριφοράς που είχε υποστεί σε αστυνομικό τμήμα, όταν ήταν παιδί. «Πήγαινα δευτέρα γυμνασίου και είχαμε πάει στο Αστυνομικό …

Διαβάστε το στο agriniopress.gr

Ησαΐας Ματιάμπα: "Είπε… τι κάνετε όλοι εσείς οι μαύροι εδώ και μας έβγαλε έξω"

"Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να δώσω τη δυνατότητα σε κάποιους ανθρώπους να τους αλλάξω τα μυαλά"

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Μπουρλότο στο Survivor με την ατάκα του για τις γυναίκες: «Μας είπε άχρηστες ρε φίλε»

Φώτης Σεργουλόπουλος «κόλαφος» για την… επιλογή των γυναικών στην κακοποίηση

Survivor: Τα νέα δεδομένα φέρνουν αναταράξεις στις δύο ομάδες

Σασμός: Τι εξελίξεις θα φέρει η επιστροφή του Ρούσσου στην Άνω Ποριά;

Ο Λάμπρος Κωνσταντάρας «καίει» τον Νίκο Μάνεση για τα νούμερα τηλεθέασης: «Τι αλαζονεία είναι αυτή;»

Άρης Καβατζίκης: «Δεν έχω θρηνήσει ακόμα τον αδελφό και τη μητέρα μου»