Γιάννης Βογιατζής: Πότε και πού θα του πουν το τελευταίο «αντίο» φίλοι και συγγενείς

21:56 - 16/05/2023

Σε θλίψη βυθίστηκε ο καλλιτεχνικός χώρος τη Δευτέρα το πρωί όταν και έγινε γνωστό πως ο Γιάννης Βογιατζής «έφυγε» από τη ζωή σε ηλικία 89 ετών από πολυοργανική ανεπάρκεια. Πλήθος κόσμου και καλλιτεχνών έσπευσαν να εκφράσουν τα συλλυπητήρια τους αλλά και την εκτίμησή τους στον τραγουδιστή. Όπως αποκάλυψε ο γιος του η επιθυμία του Γιάννη Βογιατζή ήταν να αποτεφρωθεί. Σύμφωνα με το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alpha, η κηδεία του Γιάννη Βογιατζή θα τελεστεί την Παρασκευή 19 Μαΐου στη 13:00 στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου στην κεντρική πλατεία Κερατέας. Φίλοι και συγγενείς θα αποχαιρετήσουν τον Γιάννη Βογιατζή, ενώ στη συνέχεια η σορός του θα μεταφερθεί στην Ριτσώνα προκειμένου να αποτεφρωθεί.

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γιάννης Βογιατζής: Δεν θα αποτεφρωθεί η σορός του, παρά την τελευταία του επιθυμία

Όλα όσα είπε ο γιος του Γιάννη Βογιατζή για την κηδεία του πατέρα τουΗ απώλεια του Γιάννη Βογιατζή προκάλεσε θλίψη στους οικείους του και στον καλλιτεχνικό χώρο. Όπως είχε αναφερθεί αρχικά, ο σπουδαίος τραγουδιστής είχε εκφράσει την επιθυμία του στο παρελθόν να αποτεφρωθεί όταν φύγει από την ζωή. Ωστόσο, τα δεδομένα άλλαξαν, όπως γνωστοποίησε στο Πρωινό του ΑΝΤ1 ο γιος του Βασίλης Βογιατζής. «Η κηδεία του πατέρα μου θα γίνει 19 Μαΐου στη 1 το μεσημέρι, στην Κερατέα, θα ακολουθήσει λειτουργία στην πλατεία της Κερατέας, στον Άγιο Δημήτριο στην εκκλησία, και μετά θα πάμε στο νεκροταφείο της Κερατέας να τον θάψουμε και όχι να τον κάψουμε, όπως έγινε παρεξήγηση». «Βέβαια φταίω κι εγώ λίγο για αυτό,

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 20/4/2024

Αποδοκίμασαν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο στον Βόλο – «Δεν έχουν καμία σχέση με την δημοκρατία»

Πέθανε ο αδερφός της Ελένη Βιτάλη – «Ξεψύχησες στα χέρια μου»

Ο Τσιτσιπάς στα ημιτελικά της Βαρκελώνης μετά από ματς θρίλερ

«Έκλεισε» και το ευρωψηφοδέλτιο του ΠΑΣΟΚ – Αυτοί είναι οι τελευταίοι οκτώ υποψήφιοι

Δένδιας: Για την Ελλάδα ο Λόρδος Βύρων ήταν ο πιο γνωστός φιλέλληνας