Καλαμάτα: “Οι θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ για την υγεία" παρουσιάστηκαν από Λινού - Μάκαρη - Χαρίτση (βίντεο)

01:46 - 22/06/2023

“Με το πρόγραμμά μας ξανακτίζουμε το ΕΣΥ που είναι υπό κατάρρευση και αν συμβεί αυτό, θα μας πληγώσει, θα επηρεάσει την υγεία όλων”, τόνισε η καθηγήτρια Ιατρική Αθηνά Λινού, υποψήφια βουλεύτρια Β1 Βορείου Τομέα Αθηνών του ΣΥΡΙΖΑ - Προοδευτική Συμμαχία, το βράδυ της Τετάρτης, σε εκδήλωση στην κεντρική πλατεία Καλαμάτας, με θέμα “Οι θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ για την υγεία”. Η κ. Λινού σημείωσε πως “είμαι πολύ περήφανη για το πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ κι έχω την ελπίδα ότι με αυτό θα κάνουμε πολλά πράγματα. Προβλέπει 7,5% του ΑΕΠ για την υγεία”. Διευκρίνισε ότι “δίνουμε προτεραιότητα στην υγεία και την παιδεία, εκεί που έχουμε πληγωθεί περισσότερο από τις ανισότητες” και μεταξύ άλλων, επεσήμανε πως προβλέπε

Διαβάστε Περισσότερα στο eleftheriaonline.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ eleftheriaonline.gr

ΗΠΑ: Υπάρχουν 50% πιθανότητες το 2023 να είναι η πιο ζεστή χρονιά που έχει καταγραφεί ποτέ, τονίζει αμερικανική υπηρεσία

Πρόγραμμα «Σπίτι μου»: Ξεκινούν οι αιτήσεις για νέους 25-39 ετών (Βίντεο)

Γεραπετρίτης: Η ελληνική δικαιοσύνη θα κρίνει αμερόληπτα και με σεβασμό των δικαιωμάτων των προφυλακισθέντων

Τζανάκης: Η παραλλαγή ERIS θα επιφέρει μια αναστάτωση ακόμη μεγαλύτερη το φθινόπωρο (Βίντεο)

Μεσσηνία: Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις προς τη μονή Βουλκάνου

Νικόλαος Γιαλούρης