Αννα Καραμανλή: Θα καταψηφίσω τον γάμο των ομοφύλων ακόμα και με κομματική πειθαρχεία

10:00 - 10/01/2024

Λίγες ώρες πριν ο πρωθυπουργός ανοίξει επισήμως τον διάλογο για τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών η Άννα Καραμανλή απέκλεισε, μιλώντας στο MEGA, κάθε ενδεχόμενο να ψηφίσει ένα σχετικό νομοσχέδιο.

Διαβάστε Περισσότερα στο tovima
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Άννα Καραμανλή: Θα καταψηφίσω τη ρύθμιση για τα ομόφυλα ζευγάρια ακόμα και αν μπει κομματική πειθαρχία

Την πρόθεσή της να καταψήφισει τη ρύθμιση για τα ομόφυλα ζευγάρια που θα παρουσιάσει σήμερα ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, ακόμα και αν τεθεί θέμα κομματικής πειθαρχίας ανακοίνωσε η βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, Άννα Καραμανλή. Την πρόθεσή της να καταψήφισει τη ρύθμιση για τα ομόφυλα ζευγάρια που θα παρουσιάσει σήμερα ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, ακόμα και αν τεθεί θέμα κομματικής πειθαρχίας ανακοίνωσε η βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, Άννα Καραμανλή. «Σε θέματα βαθιά κοινωνικά έχω κόκκινες γραμμές, θα το καταψηφίσω έτσι και αλλιώς» είπε χαρακτηριστικά στο MEGA η βουλευτής της Νέας […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Δεν ψηφίζει ούτε η Καραμανλή τον γάμο ομοφύλων: «Ακόμη και αν μπει κομματική πειθαρχία»

«Δεν με ενδιαφέρει η σεξουαλική προτίμηση κάποιου ούτε το τι κάνει στο κρεβάτι του. Εγώ δεν θέλω να υπάρχει γονέας 1 και γονέας 2», είπε μεταξύ άλλων η βουλευτής της ΝΔ, υπενθυμίζοντας ότι έχε καταψηφίσει και το σύμφωνο συμβίωσης που είχε φέρει ο ΣΥΡΙΖΑ. «Το Σύνταγμα δεν πρέπει να το χρησιμοποιούμε α λα καρτ. Το Σύνταγμα λέει ότι ο βουλευτής ψηφίζει κατά συνείδηση», η (α λα καρτ) ατάκα της για το ενδεχόμενο επιβολής κομματικής πειθαρχίας από τον Πρωθυπουργό και πρόεδρο της ΝΔ The post Δεν ψηφίζει ούτε η Καραμανλή τον γάμο ομοφύλων: «Ακόμη και αν μπει κομματική πειθαρχία» appeared first on Protagon.gr.

Διαβάστε το στο protagon.gr

Άννα Καραμανλή: Δε θα ψηφίσω το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια ακόμα και αν μπει κομματική πειθαρχία

«Έχω καταψηφίσει και το σύμφωνο συμβίωσης που είχε φέρει ο ΣΥΡΙΖΑ και θα το έκανα όποιος και αν το έφερνε»

Διαβάστε το στο news.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tovima

Γιάννα Αγγελοπούλου: Κατόρθωμα ολόκληρης της χώρας οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2004

Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Έχασαν έδαφος οι ερυθρόλευκοι που έχουν δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία

Μητσοτάκης για ΑΙΓΙΣ: «Προετοιμασμένοι για το φετινό καλοκαίρι»

Κικίλιας: «Δύσκολη η φετινή αντιπυρική περίοδος, θα δώσουμε μάχη το καλοκαίρι»

Πειραιάς: Ηλικιωμένη έπεσε στη θάλασσα

Ιορδανία: Οι βουλευτικές εκλογές θα διεξαχθούν στις 10 Σεπτεμβρίου