Δημήτρης Μαρκόπουλος: «Τα παιδιά μου πηγαίνουν σχολείο συνοδεία αστυνομικών λόγω απειλών»

11:37 - 15/02/2024

Οργισμένος εμφανίστηκε ο βουλευτής της ΝΔ και πρόεδρος της εξεταστικής για τα Τέμπη, Δημήτρης Μαρκόπουλος, με αφορμή τις απειλές κατά των παιδιών και της οικογένειάς του που καταγγέλλει ότι δέχεται. «Είναι γνωστό ότι εδώ και τρεις ημέρες, η οικογένειά μου, τα παιδιά μου, δέχονται απειλές. Στο τηλεφωνικό κέντρο του γραφείου μου οι απειλές είναι μία καθημερινότητα: "Να σού πεθάνουν τα παιδιά, να βγάλεις καρκίνο"», είπε ο κ. Μαρκόπουλος μιλώντας στην εκπομπή «Καλημέρα Ελλάδα» του ΑΝΤ1. «Στο τηλέφωνο γίνεται χαμός. Στο σκοτεινό διαδίκτυο και στο twitter οποιοσδήποτε θέλει μπορεί να καταλάβει τι γίνεται. Χθες ακόμα και μια ανάρτηση μιας ανακοίνωσής μου στο facebook υπήρξε άνθρωπος ο οποίος βγήκ

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

«Θρυλικό» break στην Βαρκελώνη

Λαμία : “Που πήγαν 16.5 εκατομμύρια ευρώ;” – διαχειριστικό έλεγχο για την προηγούμενη δημοτική αρχή ανακοίνωσε ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου (Βίντεο)

Βασίλης Γραμμένος για την επίθεση στη Βουλή: «Δεν πρόλαβα να αντιδράσω ούτε να μιλήσω»

Στα ύψη η τιμή των πρώιμων κερασιών από το Φραντζή / Τι λέει ο Πρόεδρος των παραγωγών – BINTEO

Στα ύψη η ενδοοικογενειακή βία στην Εύβοια: Μόνο στη Χαλκίδα σημειώθηκαν 22 περιστατικά – ΒΙΝΤΕΟ

Τσικνής: “Θα έπρεπε να είναι εκτός πινάκων ο Κατσικογιάννης – Μας γυρίζει στα πέτρινα χρόνια η σημερινή διαιτησία”