Συνέδριο ΝΔ – Φον ντερ Λάιεν: H Ελλάδα είναι πυλώνας της διεθνούς κοινότητας, του ΝΑΤΟ, της συλλογικής ασφάλειας

14:47 - 07/04/2024

Την πρόοδο της Ελλάδας εξήρε η Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν, μιλώντας από το βήμα του 15ου συνεδρίου της ΝΔ, απ’ όπου ξεκίνησε και την εκστρατεία της, από τότε που έλαβε το χρίσμα του ΕΛΚ για μια δεύτερη θητεία ως πρόεδρος της Κομισιόν. «Είναι μεγάλη χαρά να είμαι μαζί σας σήμερα. Αυτή είναι η πρώτη μου στάση στην εκστρατεία μου από τότε που έλαβα το χρίσμα του ΕΛΚ και δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερο μέρος να ξεκινήσω από την Αθήνα», ανέφερε. Η Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν δήλωσε «ενθουσιασμένη από τη δουλειά που έχει κάνει η Ελλάδα. Ήθελα να είμαι εδώ αυτοπροσώπως και να σας πω ότι μπορείτε είστε υπερήφανοι για την πρόοδο». «Σήμερα η Ελλάδα είναι ένας πυλώνας της διεθνούς κοινότητας, του ΝΑΤΟ, τη

Διαβάστε Περισσότερα στο agrinionews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ agrinionews.gr

Παράπονα για τα χόρτα στη νησίδα- περιορισμένη ορατότητα για τους οδηγούς στο 1ο χλμ της Ε.Ο.Αγρινίου – Θέρμου

Β’ ΕΛΜΕ: μεγάλη αποχή, νίκη Συμμαχίας, ΔΑΚΕ σε ελεύθερη πτώση

Παγκόσμια εβδομάδα ανοσοποίησης – Δράση στο ΚΔΑΠ Κανδήλας

Το 1ο ΕΠΑΛ Μεσολογγίου στις «Μαθηματικές Προ(σ)κλήσεις στον 21ο αιώνα»

«Της άνοιξης και της Λαμπρής» – Κέρδισε τις εντυπώσεις η εκδήλωση του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νεάπολης Αγρινίου

Θέρμο: «Έφυγε» ο Λάμπρος Λόης, μια εμβληματική μορφή…