Αγγελική Σπανού: Η Αντίπαρος του Τομ Χανκς και του Σωτήρη Σκούρτη

06:42 - 10/07/2021

Φιλιππινέζες σπρώχνουν καρότσια στο καλντερίμι και Ταϊλανδοί βγάζουν το σκύλο βόλτα στον Αη Γιώργη. Κυρίες με τέλειο πεντικιούρ και μπαλαγιάζ ψωνίζουν πανάκριβα καφτάνια και ημιπιτσιρικάδες παίρνουν πρωινό στην Ελιά πριν επιβιβαστούν στο σκάφος για την Πολύαιγο ή πριν πάνε να σωριαστούν στις μαξιλάρες στο Σορό.Την πρώτη φορά που είδα το Δεσποτικό, το ερημονήσι με το ναό του Απόλλωνα νοτιοδυτικά της Αντιπάρου, σκέφτηκα ότι θα ήθελα να σκορπιστεί η τέφρα μου κάπου εκεί, ίσως κοντά στο Στρογγυλό, ένα ακόμη πιο μικρό ακατοίκητο νησάκι κάπου ανάμεσα. Τα έφερε έτσι η ζωή και μπορεί η πρώτη μου σκέψη να αποδειχθεί ρεαλιστική. Γιατί η Αντίπαρος έγινε, τελικά, η μοίρα και ο κόσμος μου. Ψάχνοντας να βρω τ

Διαβάστε Περισσότερα στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ieidiseis.gr

Στην κόψη του ξυραφιού η Μέση Ανατολή: Το Ισραήλ υπόσχεται απάντηση στο Ιράν - Οι δύο γραμμές στο Πολεμικό Συμβούλιο

Μπάιντεν: «Προσηλωμένες στην ασφάλεια του Ισραήλ οι ΗΠΑ» - IDF: Θα δοθεί απάντηση στο Ιράν

Καιρός: Θερμοκρασία - ρεκόρ στα Τρίκαλα, «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 32 βαθμούς

Κακοκαιρία «Π»: Ανεμοστρόβιλος σάρωσε Χαλκιδική και Ξάνθη, αποκλεισμένα χωριά στα Τρίκαλα - Πώς κινείται

ΚΤΕΛ Αττικής: Οδηγός επιτέθηκε με κατσαβίδι σε επιβάτη

Κάρυστος: Μαίνεται το πύρινο μέτωπο - Ανεξέλεγκτες φλόγες γύρω από τα χωριά