COVID-19: Επιπλοκές για έναν στους δύο ασθενείς

12:30 - 27/07/2021

Ένας στους δύο ασθενείς που έχουν νοσηλευτεί με κορονοϊό εμφάνισαν τουλάχιστον μία σημαντική επιπλοκή τον τελευταίο χρόνο αναφέρει νέα μελέτη που πραγματοποίησαν επιστήμονες από το Τμήμα Υγείας και Κοινωνικής Φροντίδας του Imperial College London, του Public Health England, του Πανεπιστημίου του Εδιμβούργου, του Πανεπιστημίου της Γλασκώβης, του Πανεπιστημίου του Λίβερπουλ, του Πανεπιστημίου του Νότιγχαμ, του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης και του Πανεπιστημίου του Σέφιλντ σε δείγμα περισσοτέρων από 73.000 ασθενών, που δημοσιεύθηκε στο Lancet.

Διαβάστε Περισσότερα στο thecaller.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thecaller.gr

Κολωνός: Ένταση έξω από τα δικαστήρια εν αναμονή της απόφασης για την υπόθεση της 12χρονης – Πέταξαν πέτρες στους κατηγορούμενους

Δημήτρης Κόκοτας: Πολύ κρίσιμα τα επόμενα 24ωρα – Υπέστη έμφραγμα, ανακοπή και ανατάχθηκε

Θοδωρής Αθερίδης: Μου αρέσει πάρα πολύ το Ζάρι της Μαρίνας Σάττι, σίγουρα θα είναι μέσα στην τριάδα

Χαρίτσης: Να παραιτηθεί ο Φλωρίδης – Ανεπίτρεπτη και αντιθεσμική η συμπεριφορά του

Ελένη Μενεγάκη: «Είμαι το καλύτερο αφεντικό, αλλά είμαι και το δυσκολότερο»

Πρώτη παρουσία του Ντάνι Αλβες στα δικαστήρια για να τηρήσει τους όρους αποφυλάκισης