Χρήστος Μάστορας: Νιώθω περήφανος για τη δυσκολία που πέρασαν οι πρόγονοί μου

08:38 - 12/11/2021

Ο Νίκος Χατζηνικολάου υποδέχτηκε στο «Ενώπιος Ενωπίω» τον Χρήστο Μάστορα.Ο Χρήστος Μάστορας, ο frontman του συγκροτήματος Μέλισσες, βρέθηκε το βράδυ της Πέμπτης στο πλατό του «Ενώπιος Ενωπίω» καλεσμένος του Νίκου Χατζηνικολάου. Ο τραγουδιστής ο οποίος γεννήθηκε στην Βόρειο Ήπειρο -το χωριό του απέχει 2 χιλιόμετρα από τα σύνορα- έχει αναφερθεί πολλές φορές στα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι Βορειοηπειρώτες. Φυσικό ήταν λοιπόν ο δημοσιογράφος να τον ρωτήσει αν έζησε ρατσισμό τα πρώτα στην Ελλάδα. «Προσωπικά δεν βίωσα τον ρατσισμό όταν ήρθαμε στην Ελλάδα. Όταν το 1990 όμως επαναπατρίστηκαν οι γονείς μου, γιατί μου αρέσει να χρησιμοποιώ αυτή την κουβέντα, τα πράγματα ήταν πολύ πιο απλά. Οι Έλλην

Διαβάστε Περισσότερα στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ieidiseis.gr

Στην κόψη του ξυραφιού η Μέση Ανατολή: Το Ισραήλ υπόσχεται απάντηση στο Ιράν - Οι δύο γραμμές στο Πολεμικό Συμβούλιο

Μπάιντεν: «Προσηλωμένες στην ασφάλεια του Ισραήλ οι ΗΠΑ» - IDF: Θα δοθεί απάντηση στο Ιράν

Καιρός: Θερμοκρασία - ρεκόρ στα Τρίκαλα, «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 32 βαθμούς

Κακοκαιρία «Π»: Ανεμοστρόβιλος σάρωσε Χαλκιδική και Ξάνθη, αποκλεισμένα χωριά στα Τρίκαλα - Πώς κινείται

ΚΤΕΛ Αττικής: Οδηγός επιτέθηκε με κατσαβίδι σε επιβάτη

Κάρυστος: Μαίνεται το πύρινο μέτωπο - Ανεξέλεγκτες φλόγες γύρω από τα χωριά