Ο Τζ. Πάιατ στον Κ. Ζέρβα: «Είμαι ευγνώμων για τη συνεργασία μας σε σειρά σημαντικών ζητημάτων»

15:50 - 12/04/2022

«Είμαι ευγνώμων για την υπέροχη συνεργασία που είχαμε σε σειρά σημαντικών ζητημάτων», ανέφερε ο Πρέσβης των ΗΠΑ στην Αθήνα Τζέφρι Πάιατ, απευθυνόμενος προς τον Δήμαρχο Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνο Ζέρβα, στο πλαίσιο συνάντησής τους σήμερα (12/04) το μεσημέρι στο Δημαρχείο. Πρόκειται για την τελευταία επίσημη επίσκεψη του κ. Πάιατ στον Δήμαρχο Θεσσαλονίκης λίγο πριν ολοκληρώσει τη θητεία του στην αμερικανική πρεσβεία. Ο Τζέφρι Πάιατ χαρακτήρισε ενθαρρυντικό το γεγονός πως αμερικανικές εταιρείες, όπως η Cisco, η Pfizer και η Deloitte, επανεπενδύουν στη Θεσσαλονίκη, γιατί, όπως είπε, βλέπουν τις προοπτικές των νέων της πόλης αλλά και γιατί μοιράζονται το όραμα πως η Θεσσαλονίκη πρέπει να έχει έναν κομ

Διαβάστε Περισσότερα στο grtimes.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πάιατ σε Ζέρβα: Είμαι ευγνώμων για τη συνεργασία μας σε σειρά σημαντικών ζητημάτων

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά

Τζέφρι Πάιατ στον Κωνσταντίνο Ζέρβα: «Είμαι ευγνώμων για τη συνεργασία μας σε σειρά σημαντικών ζητημάτων»

Πρόκειται για την τελευταία επίσημη επίσκεψη του κ. Πάιατ στον Δήμαρχο Θεσσαλονίκης λίγο πριν ολοκληρώσει τη θητεία του στην αμερικανική πρεσβεία. Ο Τζέφρι Πάιατ χαρακτήρισε ενθαρρυντικό το γεγονός πως αμερικανικές εταιρείες, όπως η Cisco, η Pfizer και η Deloitte, επανεπενδύουν στη Θεσσαλονίκη, γιατί, όπως είπε, βλέπουν τις προοπτικές των νέων της πόλης αλλά και γιατί […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Πάιατ στον Ζέρβα: «Είμαι ευγνώμων για τη συνεργασία μας σε σειρά σημαντικών ζητημάτων»

«Είμαι ευγνώμων για την υπέροχη συνεργασία που είχαμε σε σειρά σημαντικών ζητημάτων», ανέφερε ο Πρέσβης των ΗΠΑ στην Αθήνα Τζέφρι Πάιατ, απευθυνόμενος προς τον Δήμαρχο Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνο Ζέρβα, στο πλαίσιο συνάντησής τους στο Δημαρχείο. Πρόκειται για την τελευταία επίσημη επίσκεψη του κ. Πάιατ στον Δήμαρχο Θεσσαλονίκης λίγο πριν ολοκληρώσει τη θητεία του στην αμερικανική πρεσβεία. […]

Διαβάστε το στο otavoice.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ grtimes.gr

Η Κοινωνία της Πληροφορίας στο Viber! (VIDEO)

Δήμος Κιλκίς: Δωρεάν στειρώσεις και σήμανση για τα δεσποζόμενα ζώα συντροφιάς

Θ. Κοντογεώργης: Η οικονομική ενίσχυση των πολιτών ζητούμενο της κυβέρνησης στον δύσκολο χειμώνα (VIDEO)

Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή της έκρηξης στη γέφυρα της Κριμαίας-Έρευνα για τα αίτια διέταξε ο Πούτιν

Θεσσαλονίκη: Προσπάθησαν να κλέψουν ρούχα από κατάστημα αλλά τους «τσάκωσε» το αντικλεπτικό

Ρωσία: Παγιδευμένο όχημα προκάλεσε την έκρηξη στη γέφυρα–«Οτιδήποτε παράνομο πρέπει να καταστραφεί», λέει το Κίεβο (VIDEO)