Τιμές… Μονακό για τη βενζίνη στην Ελλάδα – Οι νομοί πρωταθλητές και το μαύρο ρεκόρ

09:32 - 14/05/2022

Κύμα ανόδου καταγράφει η τιμή της βενζίνης στην Ελλάδα, γεγονός που φέρνει σε απόγνωση τα νοικοκυριά με τον ήδη επιβαρυμένο οικογενειακό προϋπολογισμό λόγω ακρίβειας. Η τιμή της αμόλυβδης παραμένει σταθερά πάνω από τα 2 ευρώ το λίτρο στο σύνολο των περιοχών της Αττικής ενώ σύμφωνα με το ρεπορτάζ του imerisia.gr, ακόμη πιο αυξημένες είναι οι τιμές στην περιφέρεια, ενώ οι τάσεις είναι ανοδικές. Αποτέλεσμα η επιδότηση καυσίμων που δίνεται στους δικαιούχους, να «εξατμίζεται» με το πρώτο γέμισμα του ρεζερβουάρ. Η τιμή της βενζίνης στη χώρα μας κινείται σε πρωτοφανή επίπεδα. Λαμβάνοντας ως τιμή αναφοράς την τιμή της 9ης Μαΐου, η Ελλάδα βρίσκεται στην πρώτη οκτάδα των χωρών με την πιο ακριβή (2.171 ευ

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

Πανουργιάς Παπαϊωάννου στο Δ.Σ Λαμιέων : “Τα ξέφραγα αμπέλια τελειώσανε – όλοι και όλα θα ελέγχονται” ΒΙΝΤΕΟ

Πάνω από 100 αγνοούμενοι από το μακελειό στη Μόσχα – Έχουν ταυτοποιηθεί 84 σοροί, ανάμεσά τους και πέντε παιδιών

Στερεά Ελλάδα : 39χρονος χτύπησε την μητέρα του και προκάλεσε ζημιές στο σπίτι της γιαγιάς του

Ρίο – Αντίρριο: Θα άντεχε η γέφυρα μία πρόσκρουση σαν αυτή στη Βαλτιμόρη;

Francis Scott Key Bridge: Φόβοι για το παγκόσμιο εμπόριο από την κατάρρευση της γέφυρας στη Βαλτιμόρη – Τι λένε αναλυτές

Κραυγή αγωνίας από το 12χρονο θύμα μαστροπείας στον Κολωνό: «Που είναι η μαμά μου; Γιατί τη μαμά μου; Γιατί με αφήσατε μόνη μου;»