Άννα Ευθυμίου: Πρόταση για ανέγερση του νέου Ογκολογικού Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης στο πρώην Στρατόπεδο Καρατάσιου 

14:54 - 20/06/2022

Η Άννα Ευθυμίου με επίκαιρη ερώτηση που κατέθεσε στον Υπουργό Υγείας, κ. Πλεύρη, αποτύπωσε την πρόταση της για κατασκευή του νέου Ογκολογικού Νοσοκομείου στο πρώην στρατόπεδο Καρατάσιου στη Δυτική Θεσσαλονίκη. «Ως βουλευτης έχω πολύ υψηλά στις προτεραιότητες μου την ανάπτυξη των δυτικών συνοικιών και εμπράκτως τρία χρόνια έχω ενεργήσει στην κατεύθυνση αυτή. Στο πλαίσιο αυτό, ύστερα από αλλεπάλληλες συναντήσεις με θεσμικούς φορείς της πόλης μας με επίσπευση μου, συγκρότησα την πρόταση μου για κατασκευή του νέου Ογκολογικού Νοσοκομείου στο πρώην στρατόπεδο Καρατάσιου στη Δυτική Θεσσαλονίκη, μια πρόταση ρεαλιστικά εφαρμόσιμη», τόνισε η βουλευτής. Η Άννα Ευθυμίου σημείωσε ότι Θεαγένειο Νοσοκομείο α

Διαβάστε Περισσότερα στο grtimes.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ grtimes.gr

Η Κοινωνία της Πληροφορίας στο Viber! (VIDEO)

Δήμος Κιλκίς: Δωρεάν στειρώσεις και σήμανση για τα δεσποζόμενα ζώα συντροφιάς

Θ. Κοντογεώργης: Η οικονομική ενίσχυση των πολιτών ζητούμενο της κυβέρνησης στον δύσκολο χειμώνα (VIDEO)

Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή της έκρηξης στη γέφυρα της Κριμαίας-Έρευνα για τα αίτια διέταξε ο Πούτιν

Θεσσαλονίκη: Προσπάθησαν να κλέψουν ρούχα από κατάστημα αλλά τους «τσάκωσε» το αντικλεπτικό

Ρωσία: Παγιδευμένο όχημα προκάλεσε την έκρηξη στη γέφυρα–«Οτιδήποτε παράνομο πρέπει να καταστραφεί», λέει το Κίεβο (VIDEO)