Ο Λιονέλ Μέσι αφιέρωσε τη «Χρυσή Μπάλα» στον Ντιέγκο Μαραντόνα: «Όπου κι αν είσαι, αυτό είναι για σένα»

01:00 - 31/10/2023

Ο Λιονέλ Μέσι κατέκτησε για 8η φορά στην τεράστια καριέρα του, τη «Χρυσή Μπάλα» και την αφιέρωσε στον θρύλο της Αργεντινής, Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα. Η κατάκτηση του βραβείου ήρθε αυτή τη φορά ανήμερα των γενεθλίων του Μαραντόνα και ο Μέσι ευχήθηκε χρόνια πολλά στο είδωλο ολόκληρης της Αργεντινής, με τη «Χρυσή Μπάλα» στα χέρια του. ... Περισσότερα To άρθρο Ο Λιονέλ Μέσι αφιέρωσε τη «Χρυσή Μπάλα» στον Ντιέγκο Μαραντόνα: «Όπου κι αν είσαι, αυτό είναι για σένα» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Χρυσή Μπάλα»: Η συγκλονιστική αφιέρωση του Μέσι στον Μαραντόνα – «Ντιέγκο, όπου κι αν είσαι αυτό είναι για σένα»

Μία στιγμή τεράστιας κι απόλυτης συγκίνησης… Ο Λιονέλ Μέσι, κατά πολλούς ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής που πάτησε ποτέ το πόδι του στα γήπεδα της γης, λίγο μετά την απονομή της 8ης «Χρυσής Μπάλας» στην ολόλαμπρη καριέρα του, δεν ήθελε να πει πολλά. Παρά αφιέρωσε το κορυφαίο ατομικό τρόπαιο του ποδοσφαίρου, στον ανεπανάληπτο Ντιέγκο Μαραντόνα, ο οποίος θα έκλεινε την σήμερα (30/10) 63 χρόνια ζωής. Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Λιονέλ Μέσι: «Ευχαριστώ πάρα πολύ, θέλω να ευχαριστήσω όλους όσοι με ψήφισαν. Θέλω να το μοιραστώ με τους συμπαίκτες μου στην Εθνική Αργεντινής για αυτά που πετύχαμε. Με τον Χούλιαν Άλβαρες, τον Εμιλιάνο Μαρτίνες, τον Λαουτάρο, να το μοιραστώ και με το τεχνικό επιτελείο. Θέλω

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Λιονέλ Μέσι: Αφιέρωσε την 8η «Χρυσή Μπάλα» του στον Μαραντόνα – «Ντιέγκο, όπου κι αν είσαι αυτό είναι για σένα»

«Λάτρευε το ποδόσφαιρο. Είμαστε εδώ στα γενέθλια του Μαραντόνα και το μοιραζόμαστε μαζί του»

Διαβάστε το στο news.gr

Μέσι: «Ντιέγκο, όπου κι αν είσαι αυτό είναι για σένα»

Μία στιγμή τεράστιας κι απόλυτης συγκίνησης έλαβε χώρα στη διάρκεια της απονομής της Χρυσής Μπάλας.

Διαβάστε το στο neolaia.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Φόρος εισοδήματος: Στα επόμενα 5 φορολογικά έτη μεταφέρονται οι ζημιές επιχειρήσεων – Παραδείγματα

Στα «χαρακώματα» κυβέρνηση και ΣΥΡΙΖΑ για τους Σπαρτιάτες - Πού θα κατευθυνθούν οι «ορφανές» ψήφοι μετά τον αποκλεισμό

Super League 1: Το σόου του Ελίασον στο ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και τα highlights από τις γκέλες των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού

Κασσελάκης: Η βεβαιότητα για ποσοστό άνω του 20% και το άνοιγμα στους κεντροδεξιούς ψηφοφόρους

Βουλγαρία, Ιταλία και στο βάθος ΗΠΑ βλέπει η ΔΕΗ για συνεργασίες και μελλοντικές επενδύσεις

Τραγικό τροχαίο στην Ημαθία - Νεκρός 36χρονος που έπεσε με το αυτοκίνητο του σε αρδευτικό κανάλι