Μητσοτάκης: «Πρέπει να προστατεύσουμε τα σύνορά μας» – Οι κοινές δηλώσεις με τον Τουσκ

20:46 - 12/04/2024

Κοινές δηλώσεις με τον Πολωνό πρωθυπουργό Ντόναλντ Τουσκ πραγματοποίησε ο Κυριάκος Μητσοτάκης στο πλαίσιο της επίσκεψής του στη Βαρσοβία, την πρώτη Έλληνα πρωθυπουργού από το 2011. «Η Πολωνία βιώνει τον αντίκτυπο του πολέμου στην Ουκρανία. Συνεχίζουμε να στηρίζουμε σθεναρά, οικονομικά και στρατιωτικά, το Κίεβο», τόνισε αρχικά, ενώ, για το μεταναστευτικό, σημείωσε μεταξύ άλλων πως «πρέπει να προστατεύουμε τα σύνορά μας». Δείτε βίντεο: «Φυσικά, έχω και πολύ προσωπικούς λόγους να είμαι χαρούμενος που έρχομαι εδώ, καθώς η σύζυγός μου κατάγεται από την Πολωνία», είπε ο Έλληνας πρωθυπουργός. Συνέχισε δε λέγοντας πως «δώσαμε έμφαση στην Ουκρανία, με τον αντίκτυπο στην Πολωνία να είναι μεγάλος. Α

Διαβάστε Περισσότερα στο tilegrafimanews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tilegrafimanews.gr

«TURANDOT» της καρδιάς και της εξουσίας…

Κανόνας προσευχής – Οι Ψαλμοί και το κομποσχοίνι

ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΙ-Η αφρικανική σκόνη στο μικροσκόπιο: Οι επιστήμονες επιβεβαίωσαν τις ανησυχίες των πνευμονολόγων – Τα ευρήματα

Εμείς, η Τουρκία και η Δύση συνολικά…

Τεράστιο ενδιαφέρον για το 30ετές ομόλογο – Άντλησε 3 δισ. ευρώ ο ΟΔΔΗΧ – Στο 4,15% η απόδοση

ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΜΑΪ́ΟΥ 2024-ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΑΓΡΟΤΩΝ ΑΠΟ ΟΠΕΚΕΠΕ!