Μητροπολίτης Φθιώτιδας-Κορωνοϊός: Τραγική εμπειρία οι κηδείες νέων που αφήνουν ορφανά

08:30 - 08/01/2022

«Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι έχω καθαρό ιστορικό και έχω κάνεις τις τρεις δόσεις του εμβολίου και θα κάνω και τέταρτη και πέμπτη και όσες δόσεις χρειαστεί», είπε στον ΑΝΤ1 ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας. ‘Όπως σημείωσε ο κ. Συμεών, «με τα εμβόλια δηλώνουμε και εκφράζουμε την αγάπη μας για τους συνανθρώπους μας και για την ζωή», τονίζοντας πως σε κάθε επίπεδο η Εκκλησία, ο Αριχεπίσκοπος Ιερώνυμος και ο Οικουμενικός Πατριάρχης έχουν ανοιχτά και καθαρά εκφραστεί υπέρ των εμβολίων. «Έχω βιώσει την τραγική εμπειρία να τελέσω την εξόδιο ακολουθία νέων ανθρώπων που πέθαναν από κορωνοϊό και άφησαν πίσω τους ορφανά παιδιά. Αυτό είναι κάτι πιο ισχυρό από κάθε επιστημονικό επιχείρημα», επεσήμανε ο ιεράρχης. Ο Μητροπ

Διαβάστε Περισσότερα στο grtimes.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Φθιώτιδας για Εκκλησία-Κορωνοϊό: Τραγική εμπειρία οι κηδείες νέων που αφήνουν ορφανά

Μητροπολίτης Φθιώτιδας-Κορωνοϊός: Τραγική εμπειρία οι κηδείες νέων που αφήνουν ορφανά. Το άρθρο Φθιώτιδας για Εκκλησία-Κορωνοϊό: Τραγική εμπειρία οι κηδείες νέων που αφήνουν ορφανά εμφανίστηκε πρώτα στο ΕΚΚΛΗΣΙΑ ONLINE.

Διαβάστε το στο ekklisiaonline.gr

Φθιώτιδας Συμεών : τραγική εμπειρία οι κηδείες νέων που αφήνουν ορφανά

«Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι έχω καθαρό ιστορικό και έχω κάνεις τις τρεις δόσεις του εμβολίου και θα κάνω και τέταρτη και πέμπτη και όσες δόσεις χρειαστεί», είπε στον ΑΝΤ1 και την εκπομπή «Πρωινοί Τύποι» ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας. ‘Όπως σημείωσε ο κ. Συμεών, «με τα εμβόλια δηλώνουμε και εκφράζουμε την αγάπη μας για τους συνανθρώπους μας και για την ζωή», τονίζοντας πως σε κάθε επίπεδο η Εκκλησία, ο Αριχεπίσκοπος Ιερώνυμος και ο Οικουμενικός Πατριάρχης έχουν ανοιχτά και καθαρά εκφραστεί υπέρ των εμβολίων. «Έχω βιώσει την τραγική εμπειρία να τελέσω την εξόδιο ακολουθία νέων ανθρώπων που πέθαναν από κορονοϊό και άφησαν πίσω τους ορφανά παιδιά. Αυτό είναι κάτι πιο ισχυρό από […] The post Φθιώτιδας Σ

Διαβάστε το στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ grtimes.gr

Η Κοινωνία της Πληροφορίας στο Viber! (VIDEO)

Δήμος Κιλκίς: Δωρεάν στειρώσεις και σήμανση για τα δεσποζόμενα ζώα συντροφιάς

Θ. Κοντογεώργης: Η οικονομική ενίσχυση των πολιτών ζητούμενο της κυβέρνησης στον δύσκολο χειμώνα (VIDEO)

Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή της έκρηξης στη γέφυρα της Κριμαίας-Έρευνα για τα αίτια διέταξε ο Πούτιν

Θεσσαλονίκη: Προσπάθησαν να κλέψουν ρούχα από κατάστημα αλλά τους «τσάκωσε» το αντικλεπτικό

Ρωσία: Παγιδευμένο όχημα προκάλεσε την έκρηξη στη γέφυρα–«Οτιδήποτε παράνομο πρέπει να καταστραφεί», λέει το Κίεβο (VIDEO)