Παπαζάχος: Ο θόρυβος στη Θεσσαλονίκη δεν έχει σχέση με σεισμό (VIDEO)

20:20 - 17/01/2022

Σε καμία περίπτωση ο θόρυβος που ακούγεται αυτό το διάστημα στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης δεν συνδέεται με σεισμούς, ξεκαθάρισε ο καθηγητής γεωφυσικής του ΑΠΘ, Κώστας Παπαζάχος μιλώντας στην ΕΡΤ. Μάλιστα ανέφερε χαρακτηριστικά: « Αν ακούσετε τον θόρυβο αυτόν όπως τον άκουσα κι εγώ και σε διάφορα σάιτ είναι καταγεγραμμένος, είναι ένας περιοδικός θόρυβος ενός χτύπου. Οι σεισμοί δεν μας χτυπάνε την πόρτα…γίνονται ξαφνικά. Είναι εμφανώς ανθρωπογενούς προέλευσης, είναι κάποια αντλία, κάποια ασφάλεια, κάποιος διακόπτης νερού. Είμαι σίγουρος ότι οι υπηρεσίες της Θεσσαλονίκης θα βρούνε αργά ή γρήγορα την πηγή αυτού του θορύβου. Είναι ένας περιοδικός θόρυβος και σε καμία περίπτωση δεν έχει γεωλογική προέλευ

Διαβάστε Περισσότερα στο grtimes.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κ. Παπαζάχος: «Σε καμία περίπτωση ο θόρυβος στην Πολίχνη δεν συνδέεται με σεισμό»

«Σε καμία περίπτωση ο θόρυβος που ακούγεται αυτό το διάστημα στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης δεν συνδέεται με σεισμούς» ξεκαθάρισε ο καθηγητής γεωφυσικής του ΑΠΘ Κώστας Παπαζάχος

Διαβάστε το στο naftemporiki.gr

Παπαζάχος: Ο θόρυβος στη Θεσσαλονίκη δεν έχει σχέση με σεισμό

"Σε καμία περίπτωση ο θόρυβος στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης δεν συνδέεται με σεισμούς"

Διαβάστε το στο thetoc.gr

Κ. Παπαζάχος: «Σε καμία περίπτωση ο θόρυβος στην Πολίχνη δεν συνδέεται με σεισμό»

Σε καμία περίπτωση ο θόρυβος που ακούγεται αυτό το διάστημα στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης δεν συνδέεται με σεισμούς, ξεκαθάρισε ο καθηγητής γεωφυσικής του ΑΠΘ Κώστας Παπαζάχος μιλώντας στην ΕΡΤ, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Αν ακούσετε τον θόρυβο αυτόν όπως τον άκουσα κι εγώ και σε διάφορα σάιτ είναι καταγεγραμμένος, είναι ένας περιοδικός θόρυβος ενός χτύπου. Οι σεισμοί δεν […]

Διαβάστε το στο mikrometoxos.gr

Κ.Παπαζάχος: «Ο θόρυβος στη Θεσσαλονίκη δεν έχει σχέση με σεισμό - Είναι εμφανώς ανθρωπογενούς προέλευσης»

Ο καθηγητής γεωφυσικής του ΑΠΘ Κώστας Παπαζάχος, κατά τη διάρκεια τηλεοπτικών του δηλώσεων, ξεκαθάρισε πως ο θόρυβος που ακούγεται τις τελευταίες ημέρες στη Θεσσαλονίκη δεν έχει την παραμικρή σχέση με σεισμό. Ο κ.Παπαζάχος μιλώντας σε τηλεοπτική εκπομπή είπε: «Αν ακούσετε τον θόρυβο αυτόν όπως τον άκουσα κι εγώ και σε διάφορα σάιτ είναι καταγεγραμμένος, είναι ένας περιοδικός θόρυβος ενός χτύπου. Οι σεισμοί δεν μας χτυπάνε την πόρτα…γίνονται ξαφνικά. Είναι εμφανώς ανθρωπογενούς προέλευσης, είναι κάποια αντλία, κάποια ασφάλεια, κάποιος διακόπτης νερού. Είμαι σίγουρος ότι οι υπηρεσίες της Θεσσαλονίκης θα βρούνε αργά ή γρήγορα την πηγή αυτού του θορύβου. Είναι ένας περιοδικός θόρυβος και σε καμία π

Διαβάστε το στο pronews.gr

Ήχος στη Θεσσαλονίκη: Ο Κώστας Παπαζάχος ξεκαθαρίζει ότι δεν έχει σχέση με σεισμό

Ωστόσο επεσήμανε ότι εδώ και ενάμιση χρόνο η σεισμική δραστηριότητα είναι αυξημένη στην Ελλάδα

Διαβάστε το στο pagenews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ grtimes.gr

Η Κοινωνία της Πληροφορίας στο Viber! (VIDEO)

Δήμος Κιλκίς: Δωρεάν στειρώσεις και σήμανση για τα δεσποζόμενα ζώα συντροφιάς

Θ. Κοντογεώργης: Η οικονομική ενίσχυση των πολιτών ζητούμενο της κυβέρνησης στον δύσκολο χειμώνα (VIDEO)

Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή της έκρηξης στη γέφυρα της Κριμαίας-Έρευνα για τα αίτια διέταξε ο Πούτιν

Θεσσαλονίκη: Προσπάθησαν να κλέψουν ρούχα από κατάστημα αλλά τους «τσάκωσε» το αντικλεπτικό

Ρωσία: Παγιδευμένο όχημα προκάλεσε την έκρηξη στη γέφυρα–«Οτιδήποτε παράνομο πρέπει να καταστραφεί», λέει το Κίεβο (VIDEO)