Ηλίας Ψινάκης: Ο Σάκης Ρουβάς ήταν πολύ εργατικός και κομάντο – Του έλεγες «πήδα», πήδαγε και μετά σε ρώταγε γιατί

20:04 - 03/05/2022

Συνέντευξη στον Τάσο Τρύφωνος και την εκπομπή Τετ α Τετ του Alpha Κύπρου παραχώρησε ο Ηλίας Ψινάκης και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στην συναυλία που είχε δώσει ο Σάκης Ρουβάς στην Πράσινη Γραμμή το Μάιο του 1997 μαζί με τον Τούρκο τραγουδιστή Μπουράκ Κουτ. Τότε, προκλήθηκαν αντιδράσεις αλλά και επεισόδια εξαιτίας της συναυλίας του Σάκη Ρουβά καθώς η ημερομηνία που είχε επιλεγεί ήταν η 19η Μάϊου, η οποία, όμως, είναι ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας των Ποντίων από το τουρκικό κράτος. «Η συναυλία το 1997 στην Πράσινη Γραμμή ήταν δική μου ιδέα. Πάμε εκεί και ήταν, πως είναι οι Beatles που πάνε και είναι όλοι έτοιμοι να τους αποθεώσουν, μπήκαμε και σε θωρακισμένα. Ήρθε η Έλλη Κοκκίνου, η καημένη ήτ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ψινάκης για Ρουβά: «Του έλεγες πήδα, πήδαγε και μετά σε ρώταγε γιατί»- Ο άγριος καβγάς με Λάσκαρη

Αρχικά, ο Ηλίας Ψινάκης μίλησε για τη συναυλία που είχε στην Πράσινη Γραμμή το 1997 και είχε προκαλέσει σάλο εκείνη την εποχή. Μάλιστα, αποκάλυψε πως η ορχήστρα τους δεν πήγε ποτέ και αναγκάστηκε να τραγουδήσει με την ορχήστρα του Τούρκου καλλιτέχνη. «Η συναυλία το 1997 στην Πράσινη Γραμμή ήταν δική μου ιδέα. Πάμε εκεί και […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα